AA’dan İmamoğlu’na tazminat davası

Star gazetesinde yer alan habere nazaran, AA avukatlarının Büyükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dava dilekçesinde, İmamoğlu’nun temelsiz argüman ve paylaşımlarla alenen hakaret ve halkı tahrik ederek Anadolu Ajansı’nı gaye gösterdiği ve prestijine taarruzda bulunduğu ileri sürüldü.

İmamoğlu’nun açıklamaları nedeniyle bazı abonelerin Anadolu Ajansı ile işbirliğini sonlandırdığı belirtilen dilekçede, ajansın ticari ziyana uğradığı vurgulandı. Dilekçede İmamoğlu’nun açıklamalarının ardından sosyal medyada ajansı amaç alan hakaret içerikli birçok paylaşım yapıldığı belirtildi, bunun da manevi ziyana yol açtığı ifade edildi. Anadolu Ajansı manevi ziyanlarının tazmini için İmamoğlu’dan 100 bin liranın tahsilini istedi.

İmamoğlu’nun tabirlerinin “kabul edilemez” olduğu belirtilen dilekçede CHP’nin teknoloji ve siber güvenliğinden sorumlu yetkilisi Sedat Doğan’ın açıklamaları da kanıt olarak yer aldı. Dilekçede ayrıyeten AA bilgilerinin YSK’nın açıkladığı bilgilerle teğe bir örtüştüğü, bu durumun AA’nin bilgilerinin güvenilirliğini ortaya koyduğu da tabir edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir