Dursun Özbek: Fenerbahçe’nin cevapları enteresan oluyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Süper Lig’in 31’inci haftasında Fatih Karagümrük ile 3-3’lük beraberliğin akabinde konuştu. Müsabakada 2 puan kaybetmelerine karşın grubu oynadıkları oyun hasebiyle tebrik eden Özbek, “Ligin sonuna yaklaştıkça maçlar çok hoş geçiyor, heyecanlı oluyor. Ligin bitimine az müddet kaldı. Galatasaray olarak şampiyonluğa odaklandık. Bugünkü oyun prestijiyle oyuncularımı ve teknik takımımı tebrik ediyorum. Karagümrük de 3 durum yakaladı ve gole çevirdi. Biz hala 7 puan öndeyiz. Şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor. Okan hocanın kurduğu ekibin performansını çok beğendim. 2’nci yarı tek kale oynadık. Kâfi golleri bulamadık lakin oynadığımız oyun ilerisi için ümit verdi. Galatasaray şampiyonluğun en büyük adayı. İpi de birlikte göğüsleyeceğiz” diye konuştu.

‘YENMEDİĞİMİZ KADRO KALMADI’

DHA’nın aktardığı bilgilere nazaran, Muhteşem Lig’in 32’nci haftasında Beşiktaş ile deplasmanda oynayacakları maçı pahalandıran Özbek, “Ligdeki bütün grupları yendik. Yenmediğimiz kadro kalmadı. Beşiktaş’ı da yenmeye gideceğiz. Şampiyon olacak ekibin bu maçları kazanması gerekiyor. Grubun performansına ve moraline çok güveniyorum. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum lakin alandan galip çıkacak grup Galatasaray olacak” sözlerini kullandı.

‘KULÜPLER BİRLİĞİ’NDE HAKEM YANLIŞLARINDAN ÖBÜR BİR ŞEY KONUŞULMUYOR’

Merkez Hakem Kurulu’nun kimi hakemlere ve VAR hakemlerine dönem sonuna kadar maç vermeyeceğini açıklaması üzerine ise Özbek, şunları söyledi:

“Federasyonun yayınladığı bildiriyi okumadım. Arkadaşların telaffuzuna bağlı olarak kimi hakemleri dinlendirmek için ceza vermişler. Federasyonun daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Dinlendirecek hakemleri güzel seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Hakem performansı giderek bütün kulüplerin sorunu haline geldi. Kulüpler Birliği toplantılarında hakem yanlışlarından diğer bir şey konuşulmuyor. Hakemlerle ilgili yorumlarımızı lehimize aleyhimize olarak değerlendirmiyoruz. Hakemler, adalet sergileyecekse bunu herkes için sergilemeli. Bütün ekipler için eşit aralıkta durmaları lazım.”

‘FENERBAHÇE’NİN KARŞILIKLARI ENTERESAN OLUYOR’

Fatih Karagümrük maçının akabinde Fenerbahçe’nin toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine Dursun Özbek, “Fenerbahçe’nin karşılıkları enteresan oluyor. Bence penaltıydı. Birinci penaltıda VAR’a gitti hakem kendi inceledi. VAR’da inceleyen hakemler kendi vicdanlarına bağlı olarak alıyorlar. Rakiplerimizin ne söylediğiyle ilgilenmiyoruz. Kendi oyunumuzla, kendi hakkımızı, futbolun alandaki adaletini savunarak devam ediyoruz. Hiç kimse heveslenmesin, bizim yürüyüşümüzde performansımız artarak devam ediyor. Bu tip yol kazaları olabilir” biçiminde konuştu.

Başkan Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kadronun şampiyonluğu son haftadan daha evvel ilan edebileceğini belirterek, “Son haftaya kalmaz bu iş. Son haftadan evvel Galatasaray şampiyonluğunu ilan eder” diye konuştu.

‘GOMIS’İN DAVRANIŞ BİÇİMİNİ KABUL ETMİYORUM’

Dursun Özbek, teknik yönetici Okan Buruk’un Bafetimbi Gomis’in Galatasaray’da forma giymek istemediğini paylaşmasıyla ilgili ise şu değerlendirmede bulundu:

“Dün prestijiyle Florya’daydım. Orada öğrendim. Gomis’i Türkiye’ye getiren benim. Evvelki başkanlık dönemimde transferini ben yaptım. Galatasaray’a uzun müddet hizmet etti. Dünkü davranış biçimi kabul edilebilir değil. Galatasaray’ın bir profesyoneli olarak biz nasıl seçilmiş olarak hizmet ediyorsak bütün profesyoneller de hizmet etmek durumundadır. Çıkışını yadırgadım. Alandaki işveren Okan hoca. Okan Hoca nasıl takdir ettiyse tüm futbolcuların hürmet duyması gerekiyor. Herkes Okan hoca gereken saygıyı gösteriyor. Niçin bu türlü bir davranış sergiledi, idare konseyine önümüzdeki hafta gelecek, etraflıca konuşacağız. Buradaki davranış biçimini kabul etmiyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir