Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrası İmamoğlu’ndan ilk değerlendirme

Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçim sonrası başlayan “Değişim” tartışması sürerken, Ankara’daki kritik bir görüşmeye ait İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama geldi.

Ekrem İmamoğlu ve CHP kurmaylarının “değişim” ile ilgili değerlendirmeleri devam ederken İBB Başkanı ile CHP lideri çarşamba günü Ankara’da bir görüşme gerçekleştirdi.

Basına kapalı olarak yaklaşık iki saat süren görüşmenin akabinde İmamoğlu “Benim Sayın Genel Başkanımızla konuşmam kadar, buluşmam kadar doğal bir şey yok.” diyerek kimi açıklamalarda bulundu.

“DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM GENİŞ OLMALI”

Bir defa daha değişim vurgusu yapan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Seçimi kaybettik, bu iki kez iki dört. Değerli genel liderimiz ile daima ayrıntılı halde konuştuk. Tekliflerim oldu. Bu süreci sürdürüyoruz, kendilerine çalışmalarımızı sunuyoruz. Değişim parametrelerimizi kendisine ilettim. Değişim ve dönüşüm geniş olmalı. Bu çok bedelli çok ayrıntılı bir uzlaşı buluşmasıydı.”

İmamoğlu, değişim ve dönüşümün de ayrıntılı olması gerektiğini ve şu ana kadar ki atılımların “belli ki yetersiz” olduğunu lisana getirerek, “Sadece İstanbul’da değil her yerde lokal seçimlere güçlü girmeliyiz.” dedi.

“BAYRAM ÖNCESİ AÇIKLAMA GELEBİLİR”

CHP’de değişim ve istifa tartışmaları sürerken İmamoğlu Kılıçdaroğlu’ndan bayram öncesinde kıymetli açıklamalar gelebileceğini tabir etti. İmamoğlu, “Genel Liderimizin umuyorum ki bayram öncesi yapacağı kimi transferler sonrasında tahminen farklı ortam farklı buluşmada ferdi olarak kamuoyunu bilgilendireceğim tarafları olabilecektir. Bunu vakit gösterecektir.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir