Meteoroloji uyardı, kış yeni başlıyor! Sıcaklık 10 derece birden düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu, Tokat, Niğde, Kayseri, Sivas ve Edirne etraflarının yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesitleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği iddia ediliyor.

MARMARA’DA SİS VE PUS VAR

Yağışların; Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bingöl ve Muş etraflarında mahallî olmak üzere kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ile iç kesitlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ RİSKİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz’in iç kesitleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kısımlarında çığ tehlikesi riski bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklenmektedir. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklendiğinden hava kalitesinde azalma, çamur yağışı, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

SICAKLIK 10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Öte yandan Meteoroloji’nin haftalık hava durumu raporunda ise 19 dereceleri bulan sıcaklıkların hafta içinde 9 dereceye kadar düşeceği bilgisi yer aldı. Açıklamada, “Genellikle mevsim normalleri civarında, doğu bölümlerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Salı gününden itibaren batı kısımlardan başlayarak hissedilir derecede azalacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri altına düşeceği varsayım ediliyor.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir