PSG, Parc des Princes’i terk edebilir

Fransız devi Paris Saint Germain, Parc des Princes’i terk etmek zorunda kalabilir. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, stadyumun kulübe satılmayacağını belirtti.

Paris Saint Germain, Parc des Princes’ten ayrılmak durumunda kalabilir. 1974’ten bu yana maçlarını burada oynayan Fransız devi çıkmaza girdi.

Kulüp ile Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo arasında uyuşmazlık çıktı.

Lacivert kırmızılılar, son bir kaç yılda tesise 85 milyon avronun üzerinde yatırım yaptı. Ancak Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Park De Prince’i satmak istemediğini ve bunun da kulübün stadı terk etmesine neden olabileceğini belirtti.

Paris Saint Germain’in yenileme çalışmaları için 500 milyon euro pahasında bir proje hazırladığı lakin Hidalgo’nun idareye olumsuz cevap verdiği ortaya çıktı.

PSG 2013 yılında, Paris Belediyesi ile kira mukavelesini 2043’e kadar uzatmak için muahede sağlamıştı.

Bir kulüp yetkilisi, “Paris Belediye Meclisi’nin bu kararı vermesi bizi büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Uzun vakittir stadyumu satın alabilmek için görüşmelerimizi gerçekleştiriyorduk ama artık belediye liderinin bu türlü bir kararı var. Artık alternatif seçenekleri düşünmenin vakti geldi.” tabirlerini kullandı. (TRT Spor)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir