Talas’ta kararlar yüzde 90 oy birliğiyle

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Talas Belediye Meclisi, mart ayı toplantısını Lider Mustafa Yalçın başkanlığında gerçekleştirdi. AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı’nın katıldığı periyodun son toplantısında İmar ve Bayındırlık Komitesi raporlarının yer aldığı 6 unsur görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının sonunda değerlendirmede bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “2019 yılı 1 Nisan’da yola daima bir arada çıktık. Bir yıl dolmadan korona çıktı. Akabinde sarsıntı yaşadık. En sıkıntı vakitlerde belediye meclisinden memuruna kadar herkes vazife yaptı. Allah’a şükür hiç ıskalamadık. Hem koronadaki hem de sarsıntıdaki vazifelerimizi muvaffakiyetle yaptık. Burada en büyük takviyesi meclis üyelerimizden gördük. Meclisimize bu periyotta 660 bahis geldi. Yüzde 90 civarında oy birliğiyle geçti. Hem canla başla çalıştık, hem de meclis üyelerimiz yanımızda oldu. Kendilerine farklı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“ÇOK HOŞ YAPITLARA İMZA ATTIK”

“Bu ortada çok hoş yapıtlara imza attık.” diyen Lider Yalçın, “Önümüzdeki 40 yıla hizmet edecek eserler gerçekleştirdik. Bunlardan kıymetlileri Başakpınar, Zincidere, Endürlük, Reşadiye imar planları oldu. Zelzele ve koronadaki çalışmaların dışında Türkiye’de birinci kez bir tesise 100. Yıl isminin verildiği Zincidere 100. Yıl Mesire Alanını hizmete açtık. Birçok kıymetli hizmeti gerçekleştirdik. Bunlar saymakla bitmez.” değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA ÇALIŞMA ONURU

Başkan Yalçın, “Talas Belediyesi kurulduğundan bugüne emeği geçen belediye başkanı, meclis üyeleri ve çalışanlara teşekkür ediyorum. Geçmişlerimize rahmet olsun. O denli kritik bir periyotta vazife yaptık ki cumhuriyeti ikinci yüzyılına devretmek bize nasip oldu. Ben cumhuriyetin yüzüncü yüzyılında misyon yapmaktan onur duydum, memnun oldum. Bununla birlikte cumhuriyeti bize emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canıyla kanıyla alın teriyle cumhuriyetin idamesinde katkıda bulunan herkesi rahmet ve minnetle anıyorum. Hepinize teşekkür ediyor hakkınızı helal etmenizi diliyorum.” halinde konuştu.

MECLİS ÜYELERİNDEN LİDER YALÇIN’A TEŞEKKÜR

Konuyla ilgili görüşlerini ileten meclis üyelerinden Hasan Özsoy, 5 yılda çok uygun işlere imza attıklarını belirterek, “Belediye emin ellerde. Liderimize teşekkür ediyorum” derken, meclis üyesi Ragıp Dost, “5 yılda geçirdiğimiz hoş günlerin bir 5 yıl daha tıpkı biçimde geçmesini niyaz ediyorum. Bizlere verdiği dayanaktan ötürü liderimize teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Meclis üyelerinden Murat İlhan, “Belki de merkez ilçeler içerisindeki en uyumlu meclis yapısı içinde olduğumuz için ayrıyeten gurur duydum” derken, bir öbür meclis üyesi Ahmet Yörenç ise ahenk içinde bir çalışma periyodunu geride bıraktıklarını söyledi.

5 YILIN ANISINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Konuşmaların akabinde Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın ve AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, meclis üyelerine vazife yaptıkları mühletin anısına bir teşekkür plaketi verdi. Toplantıda ayrıyeten Lider Yalçın, Milletvekili Cıngı’ya 100. Yıl Plaketi takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir