Vinç faciacında acı detaylar ortaya çıktı

İzmir’de dün saat 17.30 sıralarında Bornova’da meydana gelen facia tüm Türkiye’yi üzdü. Bir otel inşaatında yükseltilmek istenen vinç, bilinmeyen nedenle yapıya gerçek devrildi. Bu sırada vincin art tartısı, şantiyede personellerin yatakhane olarak kullandığı konteynerin üzerine düştü.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sıhhat grubu sevk edildi. Birinci etapta 4 emekçinin cesedine ulaşılırken, yaralanan 2 emekçi ise ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Kayıp olan 2 personel için enkazda arama kurtarma çalışması başlatıldı. Enkazın kaldırılması için olay yerine ek vinç getirildi. AFAD ve itfaiye takımları, koordineli çalışma başlattı.


10 SAAT SONRA CANSIZ VÜCUTLARINA ULAŞILDI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Genel Lider Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Vilayet Emniyet Müdür Mehmet Şahne ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da bölgeye gelerek çalışmaları yakından takip etti.

Ekiplerin hummalı çalışması sonucu yaklaşık 10 saat sonra enkaz altında kalan personellerin cansız vücutlarına ulaşıldı. Personellerin cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumunun morguna kaldırıldı.

Fesih Çiftçi

KONTEYNERİN TAŞINMASINI TALEP ETTİKLERİ İLERİ SÜRÜLDÜ

Bu ortada, otel inşaatında çalışan personellerin, yatakhane olarak kullandıkları konteynerlerin inşaat alanının yakınında bulunmasının güvenliği olmadığını, düşebilecek rastgele bir modülün can güvenliğini tehdit edebileceğini belirterek öteki bir yere taşınmasını talep ettikleri ileri sürüldü.

Ölen 6 şahıstan 3’ünün isimleri aşikâr oldu. Kimlikleri tespit edilen personellerin Yıldırım Sarı, Fesih Çiftçi ve Baykal Gürbüz olduğu belirtildi. Kaza sonrası cesetleri İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan öteki çalışanların kimlik tespit çalışmalarının da sürdüğü bildirildi.

Yıldırım Sarı

AĞABEYİ ÖMRÜNÜ YİTİRDİ, KENDİ KURTULDU

Kazada hayatını yitiren personellerden Yıldırım Sarı’nın birebir inşaatta kardeşi Kenan Sarı ile birlikte çalıştığı belirtildi. Olay sırasında Kenan Sarı’nın ağabeyi Yıldırım Sarı ile birlikte konteynerde olduğu, vinçin art tartısının ağabeyinin kaldığı tarafa düştüğü tabir edildi. Kenan Sarı yara almazken, ağabeyi Yıldırım Sarının ise yaklaşık 10 saat sonra enkazdan cansız vücudu çıkarıldı.

Kenan Sarı

2 AY EVVEL BABA OLMUŞ

İşçilerden Baykal Gürbüz’ün evli ve 2 çocuk babası olduğu bildirildi. Gürbüz’ün, yaklaşık 2 ay evvel ikinci kere baba olduğu tabir edildi. Ölen Fesih Çiftçi’nin de Gürbüz üzere evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

İzmir Adli Tıp Kurumunda otopsi süreçleri süren öbür 3 çalışanın de kimlik tespit çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir